Click to listen highlighted text!

– Diecezjalno-Gminne Święto Plonów 2020

Diecezjalno-Gminne Święto Plonów odbyło się tradycyjnie w drugą niedzielę września, tj. 13.09.2020 r. w Sanktuarium Maryjnym w Krasnobrodzie.
Podobnie jak wiele innych uroczystości, tak i dożynki, ze względu na ograniczenia związane z Covid-19, miały inny przebieg niż dotychczas.
W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie uczestników Święta Plonów organizatorzy, którymi są: Biskup Zamojsko-Lubaczowski, Duszpasterz Rolników Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, Proboszcz Parafii Nawiedzenia NMP w Krasnobrodzie i Burmistrz Krasnobrodu, zdecydowali o znacznie skromniejszej formie organizacyjnej tego wydarzenia.
Nie było tradycyjnego korowodu dożynkowego. Delegacje z wieńcami  gromadziły się od razu na placu przy sanktuarium, gdzie odbyły się uroczystości, a nie jak zwykle bywało przy Kaplicy Objawień na Wodzie.
Głównym punktem uroczystości dożynkowych była Msza św., która rozpoczęła się o godz. 12.00. Poprzedził ją koncert Zespołu Folklorystycznego „Wójtowanie” z Krasnobrodu.
Mszy św. przewodniczył J.E. ks. bp dr hab. Mariusz Leszczyński – Biskup Pomocniczy Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Po Mszy św. przeszła procesja Eucharystyczna z wieńcami dożynkowymi oraz odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy.

Wróć go góry
Obrazek przedstawia oznakowania dla projektu: Fundusze Europejskie (program regionalny), flagę Rzeczpospolitej Polskiej, logo województwa lubelskiego wraz z hasłem - Smakuj życie! - oraz flagę Unii Europejskiej. Click to listen highlighted text!