Click to listen highlighted text!

– Godzina „W”. Zatrzymajmy się, by oddać hołd Powstańcom!

 

Szanowni Mieszkańcy Gminy Krasnobród,

w sobotę, 1 sierpnia 2026 roku, przypada 82. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego – jednego z najważniejszych i najbardziej heroicznych wydarzeń w historii Polski, będącego symbolem odwagi, poświęcenia i walki o wolność.

O godzinie 17.00, w symboliczną Godzinę „W”, na terenie Gminy Krasnobród zostanie uruchomiony ciągły sygnał akustyczny syren alarmowych trwający 1 minutę.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do zatrzymania się na chwilę i uczczenia pamięci Bohaterów Powstania Warszawskiego. Niech dźwięk syren będzie wyrazem naszej wdzięczności, pamięci i szacunku dla tych, którzy 82 lata temu podjęli nierówną walkę o wolność Ojczyzny.

Wspólnie oddajmy hołd Powstańcom Warszawskim i wszystkim, którzy poświęcili swoje życie w walce o niepodległą Polskę.

 

Kazimierz Misztal

Burmistrz Krasnobrodu

Back to top
Obrazek przedstawia oznakowania dla projektu: Fundusze Europejskie (program regionalny), flagę Rzeczpospolitej Polskiej, logo województwa lubelskiego wraz z hasłem - Smakuj życie! - oraz flagę Unii Europejskiej. Click to listen highlighted text!