Click to listen highlighted text!

– II UZDROWISKOWY RAJD NORDIC WALKING – NORDIKIADA 2023

Nordikiada to cykl rajdów nordic walking, które odbywają się w różnych pięknych miejscowościach Lubelszczyzny i nie tylko. Tegoroczna inauguracja tego wydarzenia odbyła się w Kraśniku.
Natomiast w Krasnobrodzie miłośnicy chodzenia z kijami spotkali się po raz drugi 20 maja, gdzie w ramach tegorocznej NORDIKIADY odbył się UZDROWISKOWY RAJD NORDIC WALKING. Jego głównym organizatorem jest Fundacja BezMiar zaś współorganizatorami w naszym mieście byli: Urząd Miasta i Gminy Krasnobród, Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych, Krasnobrodzki Dom Kultury oraz Miejsko-Gminny Klub Sportowy „IGROS RODOWITA KRASNOBRÓD”.
Uczestnicy Nordikiady przybyli na Stadion RODOWITA ARENA KRASNOBRÓD skąd wyruszyli na dwie piękne roztoczańskie trasy dla mniej i bardziej zaawansowanych ok. 5 km i ok. 10.km. Każdą grupą opiekował się certyfikowany instruktor.
Zanim to jednak nastąpiło, odbyła się rejestracja zawodników. Następnie, po oficjalnym powitaniu, którego dokonał burmistrz Krasnobrodu Kazimierz Misztal był pokaz prawidłowej techniki oraz rozgrzewka, którą poprowadziła Paulina Ruta – prezes Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking z siedzibą w Złotoryi,
Po rozgrzewce prawie dwustuosobowa drużyna podzielona ze względu na dystans na trzy grupy była gotowa do startu.
Jako pierwsze wyruszy dwa zespoły długodystansowców – trasa 10 km. Pierwszy – „szybszy” prowadzony przez Krzysztofa Czaplę i drugi na czele, którego stał Tomasz Pawelec, a tuż po nich zawodnicy trasy pięciokilometrowej, której dowodziła Danuta Pawelec.
Podczas marszu były krótkie przystanki, które umożliwiały nie tylko podziwianie pięknej krasnobrodzkiej przyrody ale także pozwalały na chwilę oddechu potrzebnego do utrzymania dobrej formy do końca trasy.
W tym miejscu należy dodać, że obie trasy przygotowane zostały przez państwa Danutę i Tomasza Pawelców.
Po powrocie wszystkich grup na stadion i ćwiczeniach rozciągających był czas na uzupełnienie kalorii. Serwowane były pyszne roztoczańskie pierogi przygotowane w Centrum Integracji Społecznej w Jacni oraz słodkie drożdżowe rogaliki ufundowane prze pana Pawła Kłyża – współwłaściciela piekarni w Krasnobrodzie.
Zadbano nie tylko o ciało ale i o duszę, ponieważ zawodnikom przygrywał zespół folklorystyczny „Wójtowianie”, który swym śpiewem porywał obecnych do tańca .
Na zakończenie tego sportowego wydarzenia głos zabrał włodarz naszego miasta, który czynnie uczestniczył w rajdzie dziękując organizatorom oraz wszystkim przybyłym, głos zabrała również Paulina Ruta, która w swej wypowiedzi zachwycała się naszym pięknym Roztoczem zwracając szczególną uwagę na bogactwo i klimat naszego regionu.
Potem nastąpił punkt, na który wszyscy czekali – losowanie nagród wśród uczestników Nordikiady
Szczęśliwcy odbierali je z rąk burmistrza Krasnobrodu Kazimierza Misztala, któremu towarzyszyli: Paulina Ruta, Elżbieta Krawczyk i Tomasz Pawelec.
Kolejny UZDROWISKOWY RAJD NORDIC WALKING w Krasnobrodzie przeszedł do historii i na pewno podsumowując go można stwierdzić, że było to bardzo udane wydarzenie zarówno pod względem sportowym, promocyjnym jak również towarzyskim.
Dziękujemy wszystkim zawodnikom za przybycie i zapraszamy za rok.
W sposób szczególny składamy podziękowania drużynie naszego miasta, która godnie reprezentowała Krasnobród i z uśmiecham na ustach pokonywała wyznaczone kilometry.

Galeria

Wróć go góry
Obrazek przedstawia oznakowania dla projektu: Fundusze Europejskie (program regionalny), flagę Rzeczpospolitej Polskiej, logo województwa lubelskiego wraz z hasłem - Smakuj życie! - oraz flagę Unii Europejskiej. Click to listen highlighted text!