Click to listen highlighted text!

– KONCERT KOLĘDOWO-JASEŁKOWY

Coroczny Koncert Kolędowo-Jasełkowy, który organizowany jest w Krasnobrodzkim Domu Kultury odbył się w minioną niedzielę 21 stycznia i jak zawsze zgromadził pełną salę publiczności.
Tegoroczne kolędowanie zbiegło się z przypadającym na ten dzień Dniem Babci i Dniem Dziadka, który obchodzony jest 22 stycznia.
Koncert rozpoczęli najmłodsi artyści – dzieci z Klubu Malucha „Bawiarenka”, które swój występ „Bajkowe jasełka” w sposób szczególny zadedykowały swoim najukochańszym babciom i dziadkom. W ich wystąpieniu oprócz treści kolędowo – jasełkowych było wiele ciepłych słów skierowanych właśnie do nich.
Następnie na scenie wybrzmiały dźwięki trąbki i w wykonaniu Borysa Kostrubca można było wysłuchać dwóch kolęd: „Przybieżeli do Betlejem” i „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.
Potem zaprezentowała się grupa teatralna „Babiniec Junior” w kolędowym montażu słowno- muzycznym, podczas którego oprócz treści bożonarodzeniowej nie zabrakło kolęd i pastorałek.
„Bóg się rodzi”, Oj maluśki, maluśki” oraz „Nie było miejsca dla Ciebie” – to kolejne utwory, których można było wysłuchać w wersji instrumentalnej. Tym razem, również na trąbce zagrał Patryk Włodarczyk.
„Nie było miejsca dla Ciebie”, to tytuł kolejnej inscenizacji, którą zaprezentowali starsi uczestnicy zajęć teatralnych „Babiniec”. Ich występ w sposób symboliczny ukazał jak we współczesnym świecie postrzegane są święta i jak ten piękny czas Bożego Narodzenia został skomercjalizowany.
Utwór „Mario czy Ty wiesz” był trzecią i ostatnią prezentacją na trąbce, a zagrała go Jagoda Skiba. W tym miejscu należy wspomnieć, że instrumentaliści, to uczestnicy zajęć nauki gry na instrumentach dętych prowadzonych przez kapelmistrza Krasnobrodzkiej Orkiestry Dętej – Mateusza Krawca.
Niedzielne koncert zakończył występ zespołu folklorystycznego „Wójtowianie”, który jak zawsze zaprezentował się wspaniale wyśpiewując przepiękne polskie kolędy, w których słychać było nie tylko kunszt artystyczny ale również ogromne serce i pasję, których tym artystom niewątpliwie nie brakuje.

Galeria

Obejrzyj

Wróć go góry
Obrazek przedstawia oznakowania dla projektu: Fundusze Europejskie (program regionalny), flagę Rzeczpospolitej Polskiej, logo województwa lubelskiego wraz z hasłem - Smakuj życie! - oraz flagę Unii Europejskiej. Click to listen highlighted text!