Click to listen highlighted text!

– “Krasnobród – dawnych wspomnień czar” – wernisaż wystawy

Zdjęcia synagogi, dawnych organów w sanktuarium, dworu oraz pożaru pałacu

Leszczyńskich z 1915 roku można oglądać na wystawie w Galeria Przystanek w Informacji Turystycznej w Krasnobrodzie. Ekspozycję zatytułowaną “Krasnobród – dawnych wspomnień czar”, której wernisaż odbył się w czwartek 30 czerwca, tworzy prawie 100 fotografii.

Część z nich pochodzi z prywatnych archiwów mieszkańców, a inne zostały znalezione w internecie. – Najstarsze zdjęcia dotyczą żydowskiej zabudowy i wydarzeń z lat 20-tych minionego wieku. Są także fotografie z czasów II wojny światowej i lat powojennych. Wśród “eksponatów” mamy, na przykład fotografie z budowy naszego zalewu, albo z uroczystości szkolnej, w której uczestniczył prezydent Ignacy Mościcki – mówią organizatorzy wystawy.

Pomysł zorganizowania ekspozycji zrodził się zimą na jednym z portali społecznościowych. Zdjęcia były zbierane prawie pół roku, a koordynatorem przedsięwzięcia był emerytowany nauczyciel i miejscowy społecznik Józef Zdybel.

Wystawę “Krasnobród – dawnych wspomnień czar” można oglądać codziennie przez całe wakacje między 9.00 a 17.00 w Informacji Turystycznej w Krasnobrodzie.

Filmowa relacja z wystawy na: http://www.krasnobrod.org/2016/07/01/relacja-z-wernisazu-wystawy-krasnobrod-dawnych-wspomnien-czar/

ias24.eu 

Wróć go góry
Obrazek przedstawia oznakowania dla projektu: Fundusze Europejskie (program regionalny), flagę Rzeczpospolitej Polskiej, logo województwa lubelskiego wraz z hasłem - Smakuj życie! - oraz flagę Unii Europejskiej. Click to listen highlighted text!