Click to listen highlighted text!

– XIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Konkursem Piosenki Angielskiej „You can sing” Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Krasnobrodzie zakończyła w środę 11 maja obchody Tygodnia Bibliotek. Wcześniej w miejscowej książnicy w ramach tegorocznej kampanii pod hasłem „Biblioteka inspiruje” odbyły się także konkursy o tytuły mistrza czytania wśród najmłodszych i nieco starszych czytelników.
Przesłuchania wokalne odbywały się w dwóch kategoriach. Wśród uczniów klas I – III pierwszą nagrodę, piosenką “Red and yellow and pink and green”, wyśpiewał duet Maja Cios i Milena Skiba ze Szkoły Podstawowej w Krasnobrodzie. Na drugą nagrodę zasłużyli ex aequo Magdalena Chrabąszcz i Hubert Kwiatkowski, również z SP Krasnobród, a trzecie miejsce zajęła Anna Szpyra z SP Kaczórki. W kategorii uczniów starszych klas podstawówek jury najwyżej oceniło występ Klaudii Kołtuniak z Majdanu Wielkiego, która zmierzyła się z przebojem z “Titanica”, czyli utworem “My heart will go on”. Drugie miejsca zajęły ex aequo Aleksandra Bełz z Krasnobrodu i Oliwia Gałan z Kaczórek, a trzecie Gabriela Pupiec, także z SP Kaczórki.

Dzień wcześniej krasnobrodzka książnica zorganizowała konkurs “Mistrz pięknego czytania”. Przystąpiło do niego kilkunastu miejscowych gimnazjalistów, którzy prezentowali fragmenty “Potopu”, “Quo Vadis”, “Krzyżaków” “Janko muzykanta” i innych utworów Henryka Sienkiewicza. Mistrzowski tytuł przypadł Karolinie Smoluch, która czytała fragment o śmierci Danusi z “Krzyżaków”. Drugą nagrodę zdobyły Julia Górnik i Edyta Buczak, a trzecią Klaudia Greszta i Eryk Cybulski. Jury przyznało tez dwa wyróżnienia dla Natalii Rzepeckiej i Pauli Kawki.

W konkursie “Mały mistrz czytania” wzięło udział 25 uczniów klas pierwszych szkół podstawowych, którzy zmierzyli się z fragmentami książek z serii “Czytam sobie”. Najlepiej wypadła Hanna Nowotarska z Krasnobrodu i to ona odebrała mistrzowski tytuł. Na drugim miejscu jurorzy sklasyfikowali ex aequo Julię Nawój z Krasnobrodu i Wiktorię Kochaniec z Majdanu Wielkiego, a trzecie miejsce zajął Marcel Rembisz z Krasnobrodu. W tym konkursie jury również przyznało dwa wyróżnienia, które trafiły do Magdaleny Gleń z Kaczórek i Wiktorii Tyrki z Krasnobrodu.

ias24.eu 

 

Wróć go góry
Obrazek przedstawia oznakowania dla projektu: Fundusze Europejskie (program regionalny), flagę Rzeczpospolitej Polskiej, logo województwa lubelskiego wraz z hasłem - Smakuj życie! - oraz flagę Unii Europejskiej. Click to listen highlighted text!