W niedzielne popołudnie, 25 maja 2025 roku, w sali widowiskowej Krasnobrodzkiego Domu Kultury odbył się wyjątkowy koncert pt. „Światło w sobie masz”, w wykonaniu chóru „Krasnobrodzki Gospel”.
Publiczność miała okazję wysłuchać pieśni chwały, nadziei oraz hymnów opowiadających o nowym życiu i Zmartwychwstaniu Jezusa – koncert wpisał się bowiem w trwający jeszcze okres wielkanocny. Nie zabrakło również wzruszającej dedykacji dla wszystkich mam z okazji zbliżającego się Dnia Matki.
Wydarzenie poprowadził Grzegorz Głuch – jego pomysłodawca, dyrygent i współtwórca chóru, jeden z najbardziej znanych twórców muzyki gospel w Polsce. Od ponad trzech dekad jest liderem zespołu Gospel Rain, kompozytorem, producentem muzycznym oraz autorem wielu znakomitych projektów artystycznych. Wszystkie aranżacje wykonanych utworów powstały właśnie w jego opracowaniu.
Koncert „Światło w sobie masz” to jednak coś więcej niż wydarzenie muzyczne – to również piękny gest solidarności i empatii. Podczas koncertu prowadzona była zbiórka pieniędzy na leczenie Jasia Greli, dzielnego chłopca chorego na dystrofię mięśniową Duchenne’a.
Jak mówią jego rodzice:
„Choroba powoduje powolny zanik mięśni, co ma tragiczne konsekwencje… Ale tak nie musi być! Na drodze stoi jednak 15 milionów – tyle musimy zapłacić za leczenie. Kwota wręcz niewyobrażalna, ale przecież rodzice zrobią dla swojego dziecka wszystko. Prosimy o pomoc dla naszego dzielnego Jasia! (…) Będziemy Wam niezmiernie wdzięczni!”
Zgromadzona publiczność z wielką uwagą i wzruszeniem wysłuchała koncertu, dostrzegając tytułowe światło – zarówno w sobie, jak i w drugim człowieku. Wiele osób zareagowało również na apel rodziców Jasia, hojnie wspierając zbiórkę.
Serdeczne podziękowania kierujemy do inicjatora koncertu – Grzegorza Głucha, a także do chóru „Krasnobrodzki Gospel” działającego przy Krasnobrodzkim Domu Kultury – za piękny i poruszający koncert, który dostarczył wielu niezapomnianych przeżyć. Dziękujemy także publiczności za obecność, serdeczną atmosferę oraz dar serca przekazany na leczenie Jasia Greli.
Jeśli ktoś chciałby dołożyć nawet niewielką cegiełkę do tej zbiórki, więcej informacji o Jasiu i możliwościach pomocy można znaleźć na stronach:
👉 Piątka dla Jasia
👉 Piątka dla Jasia – licytacje
M. Czapla






