Click to listen highlighted text!

– Szczepienie przeciwko COVID-19

W najbliższą niedzielę, 29 sierpnia 2021 będzie można skorzystać ze szczepienia jednodawkowym Johnson and Johnson lub dwudawkowym Pfizerem – bez wcześniejszej konieczności zapisów.
Medycy będą podawać szczepionkę od godziny 10.00 do 16.00 w punkcie Informacji Turystycznej w Krasnobrodzie ul. Tomaszowska 25. Ilość dawek preparatu jest ograniczona.
Zachęcamy do skorzystania z możliwości przyjęcia szczepionki z bezpłatnym dowozem pacjenta. Rezerwacja dowozu w MGOPS w Krasnobrodzie pod numerami telefonu 846608115, 512 167 244.
To ostatnia możliwość zaszczepienia się w Krasnobrodzie podczas wakacji.
Bez wątpienia szczepienia są jednym z najbardziej skutecznych i efektywnych działań profilaktycznych, stanowiących najsilniejszy oręż w zapobieganiu oraz zwalczaniu chorób zakaźnych na świecie.
Szczepionka chroni przed objawami COVID-19, co udowodniono w badaniach klinicznych.
Fakt zaszczepienia zostanie potwierdzony poprzez Unijny Certyfikat COVID.
Unijny Certyfikat COVID (UCC) to elektroniczne zaświadczenie, które ułatwi Ci bezpieczne i swobodne korzystanie ze świadczeń medycznych przemieszczanie się pomiędzy krajami Unii Europejskiej w czasie pandemii.
Poza tym osoba, która może udowodnić, że jest zaszczepiona, nie jest wliczana do limitu osób uczestniczących w imprezach, wydarzeniach sportowych i kulturalnych, weselach.
Dzięki odporności zbiorowej szczepienie chroni nie tylko osobę zaszczepioną, ale dodatkowo również najsłabszych, którzy nie mogą być zaszczepieni ze względu na przeciwwskazania, ponieważ są za mali na szczepienie (niemowlęta) lub chorują przewlekle.

Akcję przygotowują Burmistrz Krasnobrodu, Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krasnobrodzie, Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i Stowarzyszenie mieszkańców ”Nasz Podklasztor”.

Wróć go góry
Obrazek przedstawia oznakowania dla projektu: Fundusze Europejskie (program regionalny), flagę Rzeczpospolitej Polskiej, logo województwa lubelskiego wraz z hasłem - Smakuj życie! - oraz flagę Unii Europejskiej. Click to listen highlighted text!