Click to listen highlighted text!

– Krasnobrodzkie kluby sportowe doposażone z Funduszu Sprawiedliwości

30 grudnia 2022 r. w Urzędzie Miejskim w Krasnobrodzie przekazano sprzęt sportowy na ręce przedstawicieli Zarządów klubów z terenu Gminy Krasnobród.
Przekazania sprzętu dokonali: Zastępca Burmistrza -p. Janusz OŚ i Sekretarz -p. Kazimierz Gęśla,
sprzęt odebrali przedstawiciele Zarządu:
Stowarzyszenie Akademia Piłkarska Arena –Prezes Zarządu p. Marek Margol,
Miejsko – Gminny Klub Sportowy Igros w Krasnobrodzie:
Michał Mękal -Prezes Zarządu oraz  Marcin Skiba -Członek Zarządu.

Gmina Krasnobród w partnerstwie z  Miejsko-Gminnym Klubem Sportowym Igros w Krasnobrodzie oraz Akademią Piłkarską Arena realizowała dwa projekty dofinansowane ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej -Funduszu Sprawiedliwości w zakresie realizacji przez jednostki zaliczane do sektora finansów publicznych zadań ustawowych związanych z zapobieganiem przestępczości na 2022 rok:
“Przeciwdziałanie przestępczości na terenie gminy Krasnobród poprzez doposażenie Miejsko-Gminnego Klubu Sportowego Igros w Krasnobrodzie”
“Przeciwdziałanie przestępczości na terenie gminy Krasnobród poprzez doposażenie Akademii Piłkarskiej Arena”.  W obu przypadkach kwota dofinansowania wyniosła 5000,00 zł. Kluby z terenu Gminy Krasnobród pozyskały sprzęt o wartości 10 000,00 zł.

Główną potrzebą wskazującą na konieczność realizacji projektów  była chęć przeciwdziałania przestępczości wśród dzieci i młodzieży poprzez realizacje działań statutowych klubu m.in. rozwój
różnych form sportu i wychowania fizycznego, szkolenie dzieci i młodzieży organizacja i udział w imprezach sportowych, upowszechnienie rekreacji ruchowej i innych form aktywnego wypoczynku. Zgodnie z zapisami Programu Przeciwdziałania Przyczynom Przestępczości na lata 2019-2025 w ramach Funduszu Sprawiedliwości, w obszarze szeroko pojętego przeciwdziałania przyczynom przestępczości powinno się wspierać realizację zróżnicowanych działań organizacji pozarządowych, a także działalność jednostek zaliczanych do sektora finansów publicznych. Zajęcia sportowe prowadzone w ramach działalności klubów wpisują się w szeroką pojętą profilaktykę przestępczości, oddziałując na społeczność lokalną, w tym potencjalnych sprawców oraz osoby poszkodowane, poprzez szeroko działania informacyjne, wychowawcze i socjalizacyjne, podnosząc świadomość społeczną, kształtując pozytywne postawy moralne i społeczne.
Zakupiony sprzęt jest niezbędny do prowadzenia zajęć sportowych, prawie każda aktywność w klubie odbywa się z wykorzystaniem piłek nożnych, a dzięki możliwości ich zakupu
prowadzone będą efektywne zajęcia, które zaangażują dzieci i młodzież oraz osoby dorosłe w pozytywne podejście do aktywności, co w dalszej perspektywie przyczynią się do przeciwdziałania przyczynom przestępczości. Zajęcia sportowe niwelują agresje i patologie wśród dzieci i młodzieży, z jednocześnie zakupiony sprzęt przyczyni się d0 na rozwoju klubów i zapewnieniu kontynuacji działań.

Współfinansowano ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Wróć go góry
Obrazek przedstawia oznakowania dla projektu: Fundusze Europejskie (program regionalny), flagę Rzeczpospolitej Polskiej, logo województwa lubelskiego wraz z hasłem - Smakuj życie! - oraz flagę Unii Europejskiej. Click to listen highlighted text!