Wypożyczalnia sprzętu pielęgnacyjnego, rehabilitacyjnego i wspomagającego
Zapraszamy mieszkańców gminy Krasnobród do bezpłatnego wypożyczania sprzętu:
laska czwórnóg, chodzik, wózek inwalidzki, przenośny koncentrator tlenu, kule ortopedyczne, pionizator statyczny, podnośnik wannowy, rotor rehabilitacyjny, wózek pielęgnacyjny toaletowy, łóżko rehabilitacyjne, materac odleżynowy, rower trójkołowy rehabilitacyjny, szyny najazdowe.
Szczegółowe informacje na temat udziału w projekcie można uzyskać w siedzibie Gminy Krasnobród, ul. 3 Maja 36, 22-440 Krasnobród, pokój nr 8 lub telefonicznie 84 660 76 91 wew. 54, poniedziałek-piątek: od 7:30 do 15:30
Projekt pn. „Nowe możliwości dla seniorów z gminy Krasnobród” współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa: 11 Włączenie społeczne, Działanie 11.2 Usługi społeczne i zdrowotne
REGULAMIN WYPOŻYCZALNI SPRZĘTU PIELĘGNACYJNEGO, REHABILITACYJNEGO I WSPOMAGAJĄCEGO
Załączniki do Regulaminu:
- Załącznik nr 3 UMOWA UŻYCZENIA
-60% Uczestników/Uczestniczek Projektu stanowić będą mieszkańcy terenów wiejskich (36 UP)
-20% Uczestników/Uczestniczek Projektu będzie mieszkańcami zdiagnozowanego obszaru rewitalizacji Gminy Krasnobród,
-40% Uczestników/Uczestniczek Projektu będą stanowić osoby z
niepełnosprawnościami.
Warunkiem przystąpienia do projektu jest wypełnienie Formularza rekrutacyjnego do projektu na wzorze, stanowiącym Załącznik nr 1 do Regulaminu rekrutacji i uczestnictwa w projekcie i dostarczenie go wraz z pozostałymi dokumentami rekrutacyjnymi w wyznaczonym terminie do biura projektu:
– osobiście w biurze projektu w budynku Urzędu Miejskiego w Krasnobrodzie, ul. 3 Maja 36, pok. nr 8, w dni robocze w godzinach 7:30 – 15:30,
– przesłać oryginały pocztą na wyżej wymieniony adres lub przekazać dokumenty podczas spotkania z kadrą projektu (dogodne dla osób niepełnosprawnych).
W przypadku przesłania dokumentów za pośrednictwem poczty (listem poleconym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru) za datę otrzymania dokumentów uznaje się datę potwierdzenia wpływu do biura projektu.
W przypadku przesłania dokumentów (skany dokumentów) za pośrednictwem poczty elektronicznej: mmiecznik@krasnobrod.pl, za datę otrzymania dokumentów uznaje się datę elektronicznego potwierdzenia wpływu do biura projektu.
Gmina Krasnobród realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „Nowe możliwości dla seniorów z gminy Krasnobród”.
Projekt obejmuje:
Zajęcia rozwijające zainteresowania kulturalno-artystyczne:
Zajęcia muzyczno-teatralne
Zajęcia garncarstwa
Zajęcia malarskie
Zajęcia stolarstwa artystycznego
Wyjazd grupowy do teatru (Lublin): 2 wyjazdy
Wyjazd do kina (Zamość): 5 wjazdów
Zapewnione zostaną m.in. ubezpiecz., transportu, biletów wstępu, koszty wyżywienia podczas wyjazdów
Zajęcia prozdrowotne:
Zajęcia z dietetykiem
Zajęcia z rehabilitantem
Zajęcia indywidualne z rehabilitantem
Zajęcia aqua aerobiku w Tomaszowie Lubelskim
Zajęcia kulinarne
Zajęcia w zakresie bezpieczeństwa i poradnictwa:
Poradnictwo prawne
Poradnictwo w zakresie bezpieczeństwa
Wypożyczalnia sprzętu pielęgnacyjnego, rehabilitacyjnego i wspomagającego
Zajęcia prowadzone w Krasnobrodzkim Domu Kultury.
Celem P jest zwiększenie dostępności i jakości usług społecznych dla 60 os. niesamodzielnych ze względu na podeszły wiek z terenu Gminy Krasnobród poprzez rozwój środowiskowych form pomocy i samopomocy oraz tworzenie warunków do opieki domowej poprzez funkcjonowanie wypożyczalni sprzętu pielęgnacyjnego, rehabilitacyjnego i wspomagającego od 02.02.2022 r.–30.06.2023 r.
Projekt pn. „Nowe możliwości dla seniorów z gminy Krasnobród”. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa: 11 Włączenie społeczne, Działanie 11.2 Usługi społeczne i zdrowotne.
Nr projektu: RPLU.11.02.00-06-0081/20.
Dofinansowanie projektu z UE: 453 665,00 zł.
Wartość projektu: 533 723,54 zł.
Zespół projektowy:
1.Małgorzata Miecznik -koordynator projektu,
2.Piotr Garbula -zastępca koordynatora,
3.Joanna Nizio -specjalista ds. sprawozdawczości i rozliczeń,
4.Dorota Sikora -specjalista ds. monitoringu,
5.Krzysztofa Pitura -specjalista ds. szkoleń.